wtorek, 29 lipca 2014

Artpub Galeria zaprasza

na kolejny wernisaż online:
w piątek 1.08.2014 o godzinie 20:30

na stronie http://artpubgaleria.blogspot.com/


Alicja Rodzik - od 9 lat na emigracji, od 6 lat mieszka w Aberdeen w Szkocji, fotografią zajmuje się od lat 10, dodatkowo hobbystycznie malarstwem i szeroko pojętym rękodziełem. Jako wolontariusz brała udział w projektach artystyczno-edukacyjnych. Ma na koncie kilka publikacji. Studiuje Art&Design w Aberdeen College. Traktuje fotografię jako zapis emocji, myśli. Stara się dotrzeć do głębszych płaszczyzn fotografowanych obiektów, szuka powiązań z człowiekiem, z przemijaniem. 

Zapraszamy do rozmowy on line.

Żeby wziąć udział w rozmowie, nie trzeba się nigdzie rejestrować.
„Instrukcja obsługi komentarzy" znajduje się na górze strony.

http://artpubgaleria.blogspot.com/

Nasze wernisaże online dają możliwość kontaktu z osobami z odległych zakątków Polski, bez męczących podróży i wszystkiego co z tym związane.

Serdecznie zapraszamy
Redakcja Artpub Galerii

Powiedzcie znajomym!





środa, 16 lipca 2014

Artpub Galeria zaprasza

na kolejny wernisaż on line:

w piątek 18.07.2014, o godzinie 20:30

na stronę http://artpubgaleria.blogspot.com




Piotr Kamieniarz - urodzony w 1964 r. Nie ma wykształcenia plastycznego, szuka rozwiązań na własną rękę, posługując się piórkiem i kredkami. Współpracuje z galerią Leonardo w Kazimierzu. Mieszka i pracuje w Salominie.
Niech nie zmyli Was kaczuszka, lalkarz, arlekin, koń na biegunach, sprzedawczyni jabłek, królowie czy kochankowie złączeni plecami „na dobre i na złe”. Baśniowy i balladowy nastrój prac Piotra Kamieniarza jest jedynie piękną maską (tak częstym motywem twórczości artysty) za którą skrywają się: okrucieństwo, ból, przerażenie i nasze wstydliwe przywary. Te poetyckie rysunki, w niepowtarzalny sposób łączą w sobie dziecięcą niewinność i mroczną seksualność. Nie unikają poruszania częstokroć drażliwych tematów tabu, jak i czułości. Całość podszyta elementami groteski pozbawia je ciężkostrawnego patosu, dojmującego dramatyzmu, czyniąc z Piotra artystę świadomego swojej sztuki, ale także niezwykle wrażliwego obserwatora drugiego człowieka i życia.

Katarzyna Tchórz (sZAFa)

niedziela, 13 lipca 2014

Jednego razu zaczęło sie takie trzy

(wszystkie 70 x 60)

Taki jest mniej więcej chwilowo aktualny stan:


1.
2.
3.





Tak było wcześniej:





a tak na początku:










wtorek, 1 lipca 2014

Artpub Galeria zaprasza

na kolejny wernisaż on line:
4.07.2014 - jak zawsze w piątek, o godzinie 20:30

pod adresem:
http://artpubgaleria.blogspot.com/






Janusz Szpyt
urodził się w 1960 r. w Lubaczowie, gdzie mieszka i tworzy. Studiował na Wydziale Grafiki w Katowicach Akademii Sztuk Pięknych  w  Krakowie  w  pracowni prof. Jerzego Dudy-Gracza, a następnie na Wydziale Malarstwa ASP w Krakowie w pracowni prof. Włodzimierza Buczka. W 1983 roku współtworzy z Piotrem Naliwajko i Leszkiem Żegalskim Grupę Trzech, zwaną też "Tercetem Nadętym". "Całkiem Nowi Dzicy Normalni Dadaiści" - tak siebie przewrotnie nazwali - w wydanym przez siebie piśmie Bengal   wydali   manifest,   w   którym  nawoływali  do  prawdy w sztuce związanej z jakością formy, kolorem i warsztatem, przeciwstawiając    się    szeroko    panującej   tandecie   malarskiej i medialnej. "Chcemy, by malarstwo w możliwie najbardziej indywidualny sposób wyrażało ducha naszych czasów, by było humanistycznym protestem myślących ludzi przeciwko wszelkim przejawom zła, stanowiło kontynuację tradycji naszych społeczeństw. Chcemy to wyrażać malarstwem opartym na jedności kompozycji, rysunku i barwy, jednym słowem MALARSTWEM DOSKONAŁYM z perfekcyjną znajomością warsztatu [...]" Licznym wystawom organizowanym w kraju i za granicą przez Grupę towarzyszył ferment artystyczny znajdujący odzwierciedlenie w prasie radiu i telewizji.

Janusz Szpyt doskonale odzwierciedla rzeczywistość za pomocą sztuki, tworzy doskonałą dokumentację losu ludzkiego. Artysta ma gruntownie opanowany warsztat, ze swobodą posługuje się formą i kolorem, po mistrzowsku operuje światłem, pędzel prowadzi z wirtuozerią. Artysta wystawia swe prace na zbiorowych i indywidualnych prezentacjach sztuki w kraju i za granicą.
J.S.




























................