wtorek, 29 września 2015

Artpub Galeria zaprasza

na kolejny elektryczny wernisaż:


w piątek 2.10.2015, jak zawsze o 20:30
pod adresem http://artpubgaleria.blogspot.com

Ewa Kantorczyk /ew.ka/ - absolwentka Liceum Plastycznego, studia o charakterze artystyczno pedagogicznym w Częstochowie zakończone dyplomem z malarstwa. Jednak zawsze interesowała ją grafika. W tej dziedzinie odnosiła pierwsze sukcesy. Jej życie kręci sie wokół uczenia i uczenia się. Po latach powróciła do twórczości w nowej odsłonie. Fascynacja programami graficznymi zmotywowała ją do zdobycia certyfikatu w tej dziedzinie. Teraz układa kształty i kolory na pulpicie, nie rozstaje się ze swoim tabletem. Tworzy swoje grafiki wektorowe i rastrowe. Emocje dnia codziennego i otaczająca rzeczywistość to jej tematy - przetwarza i "struga" je po swojemu. Pod ich wpływem powstają scenerie, portrety, martwe natury i wizje.

Jest autorką wystaw indywidualnych i zbiorowych.

"Koty i nie koty są jednym z ulubionych moich tematów, przez które przepuszczam swoje i nie swoje emocje. Kot użycza mi tylko swojego wizerunku i udaje przede mną, że go rozpracowałam. Kto kota zrozumie...? !, to indywidualista, ma osobowość, świetną intuicję i strategię. To ON decyduje kiedy się przytuli i tak to rozegra, że myślę sobie - ja To zdziałałam!"


Co widziałem? Nic. Co zrozumiałem? Nic prócz tego, że coś mogło mi umknąć.

/Eric-Emmanuel Schmitt/












wtorek, 15 września 2015

Artpub Galeria zaprasza

Na kolejny elektryczny wernisaż:


w piątek 18.09.2015, godzina 20:30
pod adresem:
http://artpubgaleria.blogspot.com/


Marcin Barysz
Urodzony w 1957 roku w Mikołowie. Dzieciństwo i młodość spędził w Tychach. W roku 1985 wyjechał, uważając, że granice i państwa są reliktem przeszłości.
Po licznych przeprowadzkach osiadł na stałe w Berlinie, po roku 1989 obecny także w Polsce jako wydawca i tłumacz, fotograf i grafik. 

Wcześniej aktor, reżyser, poeta, rzemieślnik artystyczny, geolog, ogrodnik, dekorator gastronom, przedsiębiorca, magazynier, informatyk, nauczyciel medytacji i jogi. 
Jego współczesna działalność wynika z tych doświadczeń oraz z przekonania, że sztuka jest formą dialogu ze światem traktowanym jako integralna całość. 
Przekonują o tym starsze i nowsze prace – od delikatnie przetworzonych fotografii z odległych, często egzotycznych, podróży, 
później połączenie efektownych kolorystycznie fragmentów tworzących formalnie spójną całość,
w końcu zagadkowe i delikatnie, często bardzo osobiste, symboliczne grafiki będące pełnymi obrazami.
Od obserwacji świata do jego kreacji.


Serdecznie zapraszamy
Redakcja Artpub Galerii

Powiedzcie znajomym!

wtorek, 1 września 2015

Elektryczna Galeria zaprasza

na kolejny elektryczny wernisaż:



 w piątek 4.09.2015 o 20:30
pod adresem http://artpubgaleria.blogspot.com/


Radosław Jastrzębski - urodzony w 1987 r. w Ostrołęce. W latach 2006-2011 studiował na Wydziale  Malarstwa  Akademii  Sztuk Pięknych w Warszawie. Dyplom z wyróżnieniem uzyskał w pracowni malarstwa prof. Leona Tarasewicza oraz w pracowni sztuki w przestrzeni publicznej prof. Mirosława Duchowskiego. Finalista Konkursu o Artystyczną Nagrodę Siemensa 2011. Laureat Nagrody im. Profesora Józefa Szajny oraz Nagrody „Inicjatywy ENTRY”. Wyróżnienie honorowe Dyrektora Galerii Sztuki w Legnicy na 22. Ogólnopolskim Przeglądzie Malarstwa Młodych Promocje 2012. Uprawia malarstwo sztalugowe, jak również zajmuje się wielkoformatowymi realizacjami ściennymi (murale).
  

„W  twórczości  Radosława  Jastrzębskiego dominującym problemem formalnym jest światło, jako oczywisty i niezbędny element otaczającego świata, które w obrazie oprócz znaczenia czysto formalnego  posiada  także  wymiar  symboliczny,  metafizyczny.  Silne inspiracje czerpie artysta z malarstwa polskiego II połowy  XIX wieku. Wnikliwe badanie efektów luministycznych jest dla niego pretekstem do podjęcia różnorodnej tematyki, począwszy od obrazów poświęconych tragicznym  wydarzeniom  z  historii  (cykl  dyplomowy),  poprzez ukazanie dramatu życia ludzi z marginesu społecznego (cykl „Rozstrzelanie”), aż po ironiczne, demaskujące płótna nawiązujące do świata współczesnego („Stańczyk”, „Facet z żelaza”, „Pejzaż polski”)”.