wtorek, 23 września 2014

Artpub Galeria zaprasza

na kolejny elektryczny wernisaż:

jak zwykle w piątek - 26.09.2014 o g. 20:30
pod adresem http://artpubgaleria.blogspot.com/

Tym razem - "Księżycowe opowieści" Leszka KostujaLeszek Kostuj - urodził się w 1973 roku w Pleszewie. 
Ukończył Wydział Pedagogiczno - Artystyczny Uniwersytetu im. A. Mickiewicza w Poznaniu. 
Zajmuje się malarstwem, rysunkiem, grafiką tradycyjną i komputerową. Najbardziej upodobał sobie malarstwo olejne i akrylowe.


"Malowałem  i  rysowałem  od  najmłodszych  lat,  obrazy  olejne  powstawały  już  w okresie szkoły podstawowej. Mimo przygody z uczelnią wyższą uważam się za samouka. Debiutowałem oficjalnie w 1996 roku wystawą ołówkowych rysunków prezentującą mniej znane zakątki mojego rodzinnego miasta, jednak początkiem takiej naprawdę mojej sztuki był cykl „Asymilanci” z 1997 roku, który miał symbolizować więź człowieka z przyrodą. W tamtym okresie marzyłem o formach bardziej rozbudowanych, minęło jeszcze kilka lat i po przygodzie z malarstwem abstrakcyjnym (lub może bardziej z abstrakcją aluzyjną)  zacząłem jakby na nowo uczyć się malować, zaczął powstawać mój świat... Dokąd zmierzam? Na pewno moja sztuka się zmienia, niekiedy podąża po różnych ścieżkach jednocześnie,  jaka będzie za kilka lat tego nie jestem w stanie przewidzieć, jedno jest jednak pewne..inspiracja pozostanie ta sama - przyroda, ona daję mi siłę i potrzebę tworzenia.

Często powracam do wcześniejszych swoich pomysłów rozwijając je
i udoskonalając, jednak kiedy tworzę nowe obrazy to na początku bawię się formą
i barwą, w pewnym momencie wyobraźnia zaczyna wyławiać kształty, powstaje pewien zamysł i wizja, która już w bardziej świadomy sposób jest kształtowana.

Najbardziej rozpoznawalną postacią moich obrazów jest Leśny – dobry duch
i opiekun lasu, pozostałe istoty, ich wygląd, cechy i rola są mniej jednoznaczne
i określone, ale są elementami tej samej opowieści... Mam plan – marzenie – aby ową opowieść spisać i wydać w formie książkowej, ilustracje już mam."
Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

...no napisz coś...