środa, 3 grudnia 2014

Artpub Galeria zaprasza

na kolejny elektryczny wernisaż:
w piątek 5.12.2014, o godzinie 20:30 
Cezary Marek
jest absolwentem Państwowej Wyższej Szkoły Sztuk Plastycznych, a obecnie Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu. Dyplom mgr sztuki zdobył w 1993 roku ze specjalizacją z zakresu komunikacji wizualnej oraz aneksem z malarstwa w pracowni prof. Aleksandra Dymitrowicza. Od 1996 do 1997 roku był prezesem ZPAP – Okręg Opole, a w latach 1998 – 1999 wykładowcą kreacji wizualnej w Policealnym Studium Reklamy. Pracował jako nauczyciel grafiki komputerowej w Zespole Państwowych Placówek Kształcenia Plastycznego w Opolu (2001 – 2002). Przez Pięć lat był specjalistą do spraw wydawnictw i wystaw w opolskiej Galerii Sztuki Współczesnej.

Uprawia malarstwo sztalugowe w technice akryl/tłusty pastel, grafikę komputerową nawiązującą stylistycznie do 3D, grafikę użytkową, rysunek satyryczny oraz fotografię. Prace Cezarego Marka stanowią swego rodzaju melanż stylizowanej karykatury, surrealizmu i abstrakcji gorącej. Porusza on tematy zaobserwowane z życia. Głównym bohaterem dzieł jest człowiek – jego problemy egzystencjalne. Mimo, że Cezary Marek porusza tematy dość poważne, mówi o niech w sposób satyryczny, co pozwala nabrać dystansu do ukazywanych tematów. Bardzo ważną rolę pełnią tytułu jak opisy prac gdyż pomagają lepiej zrozumieć główne przesłanie dzieł. Można powiedzieć, że Cezary Marek jest „artystą-publicystą” uprawiającym „anegdotę intelektualną”.

W zakresie grafiki użytkowej artysta specjalizuje się w projektowaniu graficznym na potrzeby druku i internetu. Obecnie współpracuje z agencją reklamową HiPixel.

Nagrody:
1994 - „Salon Jesienny 1994” w Galerii Sztuki Współczesnej nagroda za debiut.
2003 - wyróżnienie za zestaw fotografii na wystawie „Plusy Kościoła” w Filharmonii Opolskiej.Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

...no napisz coś...