wtorek, 27 października 2015

Artpub Galeria zaprasza

na kolejny elektryczny wernisaż:30.10.2015 o godzinie, jak zawsze, 20:30

pod adresem http://artpubgaleria.blogspot.com/


Leszek Michał Anioł Buonarotti Żegalski, zwany MAESTRO ŻEGALSKI
Urodzony w 1959 roku na Śląsku Cieszyńskim. Rozpoczął studia na Akademii Sztuk Pięknych w Katowicach, gdzie był uczniem Jerzego Dudy-Gracza. W 1982 roku przeniósł się na Akademię Sztuk Pięknych w Krakowie, tam też otrzymał dyplom w 1984 roku.
Razem z Januszem Szpytem i Piotrem Naliwajko tworzyli "Grupę Trzech", zwaną "Tercetem Nadętym".
W 1988 r. Otrzymał Grand Prix Ogólnopolskiej Wystawy Młodej Plastyki "Arsenał 88".
W tym samym roku wyjeżdża z kraju do Niemiec, gdzie przebywa przez następne lata. Okres ten był wypełniony intensywną pracą twórczą i wystawiennicza. Od 1990 roku jest członkiem Związku Malarzy Realistów - "Kunstlersonderbund in Deutschland. Realismus der Gegenwart" - organizacji malarzy figuratywnych o charakterze elitarnym. Od 2009 roku członek hrupy Apelles.
Obecnie mieszka w Polsce i w Berlinie. Uprawia malarstwo - sztalugowe, plafonowe, fresk.
Brał udział w najważniejszych artystycznych wydarzeniach Europy - m.in. w Targach Sztuki BIAF w Barcelonie, w Targach Sztuki w Basel i corocznej wystawie malarstwa figuratywnego "Figuration Critique" w Grand Palais w Paryżu. Ponad 200 wystaw indywidualnych, wystaw "Tercetu Nadętego" i zbiorowych, w Niemczech, Holandii, Polsce, USA, Rosji, Frnqcji, Szwajcarii, Włoszech, Belgii, Anglii, Japonii i Kanadzie.
Obrazy Żegalskiego znajdują się w zbiorach znanych kolekcjonerów niemieckich i szwajcarskich.
Jest autorem śmiałych koncepcji współczesnego malarstwa plafonowego w starych pałacach i posiadłościach na terenie Francji, Szwajcarii, Niemiec i Włoch.

"...Mimo, że Żegalski jest z zupełnie innego świata, innego rodzaju sztukę tworzy... jest on dla mnie takim fascynującym barbarzyńcą."
Roman Opałka

"... Jak wcześniej wspomniano, w sposobie wyrażania jest drastyczny, wstrząsa i prowokuje, ale robi to z klasą i elegancją profesjonalisty, i nie wstydzi się swoich europejskich korzeni."
Jerzy Duda Gracz


Strona autorska: http://www.zegalski.pl/

Zapraszamy do rozmowy on line.
Redakcja Artpub Galerii
Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

...no napisz coś...