wtorek, 8 grudnia 2015

Artpub Galeria zaprasza

na kolejny elektryczny wernisaż:



11.12.2015 - jak zawsze w piątek o 20:30
pod adresem: http://artpubgaleria.blogspot.com/



Autorka o sobie:
„Nonkonformistka.
Robię zdjęcia, następnie je przetwarzam, często psuję. Nie odczuwam potrzeby odwzorowywania piękna otaczającego świata. Tworzę własny, zwykle mroczny, rozedrgany i niedorzeczny. Jeśli otrzymuję informację zwrotną, że komuś oprócz mnie  samej  to  się  podoba  -  cieszę się. Podstaw fotografowania nauczono mnie w  PAF /Podlaska Akademia Fotografii/. Wiem jak prawidłowo dobierać parametry ekspozycji, ale ja i tak po swojemu, zgodnie z własną zasadą - „no exif".


Zapraszamy do rozmowy on line.
Redakcja Artpub Galerii




niedziela, 29 listopada 2015

Trochę się ponapoczynało

(Czy jeszcze tu ktoś czasem zagląda?)

70 x 60
ściągawka
1
2


















70 x 60
ściągawka
1
2


















60 x 70
ściągawka
1
2















60 x 40
ściągawka
1



























Wszystko jest już o jeden etap dalej, ale z powodu jesiennej ciemnoty nie mam jeszcze zdjęciów.





środa, 25 listopada 2015

Artpub Galeria zaprasza

na kolejny elektryczny wernisaż:


jak zawsze w piątek - 27.11.2015, o godz.20:30 pod adresem:
http://artpubgaleria.blogspot.com/

(...) Tomasz "Tom" Wasilewski. Artysta swobodny i doprecyzowany. Wbrew temu, co często ewoluuje  w  mojej  głowie  idąc  na  wystawę  fotograficzną, staram się zrozumieć szczegół wyjęty z przestrzeni. Co to oznacza dla mnie? Że poszukiwanie pewnego rodzaju porządku, pomysłu, jest raczej rodzajem myśli, która pozwala na szeroką interpretację tego, na co patrzymy. Tomasz kadruje niuanse natury, tego, co go otacza. Najróżniejsze rodzaje mgły, deszczu, smutki jesieni (...)
                                                                                                                               Małgorzata Południak






................................................................................................................




wtorek, 10 listopada 2015

Artpub Galeria zaprasza

na kolejny elektryczny wernisaż

w piątek 13.11.2015, o godzinie 20:30



Magdalena Głoskowska-Drytkiewicz
Ukończyła Liceum Sztuk Plastycznych w Poznaniu ze specjalnością tkanina artystyczna oraz Wyższą Szkołę Sztuki Stosowanej w Poznaniu na kierunku malarstwo w architekturze, specjalizacja: projektowanie witrażu. Dyplom z wyróżnieniem w pracowni profesora T.Sadleya, aneks w pracowni profesora W.Dudkowiaka.
Zajmuje się malarstwem sztalugowym oraz witrażem. Uczestniczka wystaw zbiorowych i indywidualnych. Jej prace znajdują się w kolekcjach w Polsce i za granicą.


„Moim ukochanym malarzem jest Jan Cybis.
...
Maluję od zawsze.
Swoje malarstwo traktuję jako zapiski swoich emocji i nastroju.
Tematyka moich prac to przede wszystkim kobieta. Pewnie w dużej mierze to ja sama. Moje wady, lęki, moje myśli, moja miłość oraz poszukiwanie Boga. Malarstwo przez te wszystkie lata było moją terapią. Szukaniem siebie, drogą do pokochania siebie i ludzi.
Myślę że odnalazłam siebie i jestem sobą.”






wtorek, 27 października 2015

Artpub Galeria zaprasza

na kolejny elektryczny wernisaż:



30.10.2015 o godzinie, jak zawsze, 20:30

pod adresem http://artpubgaleria.blogspot.com/


Leszek Michał Anioł Buonarotti Żegalski, zwany MAESTRO ŻEGALSKI
Urodzony w 1959 roku na Śląsku Cieszyńskim. Rozpoczął studia na Akademii Sztuk Pięknych w Katowicach, gdzie był uczniem Jerzego Dudy-Gracza. W 1982 roku przeniósł się na Akademię Sztuk Pięknych w Krakowie, tam też otrzymał dyplom w 1984 roku.
Razem z Januszem Szpytem i Piotrem Naliwajko tworzyli "Grupę Trzech", zwaną "Tercetem Nadętym".
W 1988 r. Otrzymał Grand Prix Ogólnopolskiej Wystawy Młodej Plastyki "Arsenał 88".
W tym samym roku wyjeżdża z kraju do Niemiec, gdzie przebywa przez następne lata. Okres ten był wypełniony intensywną pracą twórczą i wystawiennicza. Od 1990 roku jest członkiem Związku Malarzy Realistów - "Kunstlersonderbund in Deutschland. Realismus der Gegenwart" - organizacji malarzy figuratywnych o charakterze elitarnym. Od 2009 roku członek hrupy Apelles.
Obecnie mieszka w Polsce i w Berlinie. Uprawia malarstwo - sztalugowe, plafonowe, fresk.
Brał udział w najważniejszych artystycznych wydarzeniach Europy - m.in. w Targach Sztuki BIAF w Barcelonie, w Targach Sztuki w Basel i corocznej wystawie malarstwa figuratywnego "Figuration Critique" w Grand Palais w Paryżu. Ponad 200 wystaw indywidualnych, wystaw "Tercetu Nadętego" i zbiorowych, w Niemczech, Holandii, Polsce, USA, Rosji, Frnqcji, Szwajcarii, Włoszech, Belgii, Anglii, Japonii i Kanadzie.
Obrazy Żegalskiego znajdują się w zbiorach znanych kolekcjonerów niemieckich i szwajcarskich.
Jest autorem śmiałych koncepcji współczesnego malarstwa plafonowego w starych pałacach i posiadłościach na terenie Francji, Szwajcarii, Niemiec i Włoch.

"...Mimo, że Żegalski jest z zupełnie innego świata, innego rodzaju sztukę tworzy... jest on dla mnie takim fascynującym barbarzyńcą."
Roman Opałka

"... Jak wcześniej wspomniano, w sposobie wyrażania jest drastyczny, wstrząsa i prowokuje, ale robi to z klasą i elegancją profesjonalisty, i nie wstydzi się swoich europejskich korzeni."
Jerzy Duda Gracz


Strona autorska: http://www.zegalski.pl/

Zapraszamy do rozmowy on line.
Redakcja Artpub Galerii




wtorek, 13 października 2015

Elektryczna galeria zaprasza

na kolejny elektryczny wernisaż
jak zawsze w piątek - 16.10.2015, jak zawsze o 20:30,
jak zawsze pod adresem http://artpubgaleria.blogspot.com




Tadeusz Baranowski

                                Absolwent Wydziału Grafiki i Malarstwa ASP w Warszawie, pracownia prof. A.  Nacht-Samborskiego  i  prof.  A.  Kobzdeja.  Dyplom  z  wyróżnieniem  w  1969 roku. Udział w licznych wystawach w kraju i za granicą m.in. Helsinki, Wystawa Studentów Warszawskiej ASP, Warszawa, Galeria Współczesna, „Najmłodsze Pokolenie”, Warszawa, Stara Kordegarda, IX Debiut Absolwentów ASP, Berlin Zachodni, Wystawa Polskiej Sztuki Współczesnej, Warszawa, Galeria Sztuki MDM. Grupa AUT, Warszawa, Galeria Współczesna Teatru Wielkiego, Lublin, Biuro Wystaw Artystycznych. „Młode Pędy, Sopot, BWA. Sopot. Ogólnopolska Wystawa Młodego Malarstwa, Rzeźby i Grafiki, Szczecin, V Jubileuszowy Festiwal Polskiego Malarstwa Współczesnego, Warszawa, III Festiwal Sztuk Pięknych, Warszawa, Galeria Sztuki MDM. Wystawa Młodych, Warszawa, Galeria Sztuku Współczesnej, Warszawa, Zachęta. VI Festiwal Sztuk Pięknych, Warszawa, Zachęta. „Siusiu w torcik. V prezentacje wyboru prac ze zbiorów Zachęty. Noc Muzeów, indywidualna wystawa "Powrót", Soho Factory, Warszawa maj, 2013. "Asamblaż", indywidualna wystawa malarstwa, Łódź, Galeria RE:MEDIUM, październik, 2014. Oprócz malarstwa zajmował się także grafiką użytkową (szczególnie prasową tworząc liczne autorskie  layouty  pism)  oraz  twórczością  dla  dzieci,  za  którą  otrzymał  od  ministra Kultury i  Dziedzictwa  Narodowego  medal  „Gloria Artis (2007 r.). W latach 1984 - 1990 współpracował z  belgijskim  wydawnictwem  Editions  du  Lombard.  Znalazł  się jako  jedyny polski ilustrator w ekskluzywnym wydaniu piosenek J. Brela wydanym w Belgii i Francji. Za sprawą swoich autorskich komiksów dla dzieci (m.in. „Antresolka Profesorka Nerwosolka”, „Skąd się bierze woda sodowa”, czy „Podróż smokiem Diplodokiem) znalazł się w amerykańskiej antologii wydanej przez wydawnictwo Universe pt. „1001 comics you must read before die.Jego obrazy znajdują się w zbiorach Zachęty, MKiS, Teatru Studio w Warszawie oraz w zbiorach prywatnych. Stworzył własną technikę malarską wykorzystującą różnorodne materiały (pleksi, tkaniny, polistyren, akryle, oleje, itp.) Pozwala ona na konstruowanie prac bliskich płaskorzeźbie poprzez piętrowe nakładanie warstw różnorodnej materii. W jego abstrakcyjnej rzeczywistości odnajdziemy także pejzaże, martwe natury.


http://tadeuszbaranowski.eu/


Zapraszamy do rozmowy on line.
Redakcja Artpub Galerii





wtorek, 29 września 2015

Artpub Galeria zaprasza

na kolejny elektryczny wernisaż:


w piątek 2.10.2015, jak zawsze o 20:30
pod adresem http://artpubgaleria.blogspot.com

Ewa Kantorczyk /ew.ka/ - absolwentka Liceum Plastycznego, studia o charakterze artystyczno pedagogicznym w Częstochowie zakończone dyplomem z malarstwa. Jednak zawsze interesowała ją grafika. W tej dziedzinie odnosiła pierwsze sukcesy. Jej życie kręci sie wokół uczenia i uczenia się. Po latach powróciła do twórczości w nowej odsłonie. Fascynacja programami graficznymi zmotywowała ją do zdobycia certyfikatu w tej dziedzinie. Teraz układa kształty i kolory na pulpicie, nie rozstaje się ze swoim tabletem. Tworzy swoje grafiki wektorowe i rastrowe. Emocje dnia codziennego i otaczająca rzeczywistość to jej tematy - przetwarza i "struga" je po swojemu. Pod ich wpływem powstają scenerie, portrety, martwe natury i wizje.

Jest autorką wystaw indywidualnych i zbiorowych.

"Koty i nie koty są jednym z ulubionych moich tematów, przez które przepuszczam swoje i nie swoje emocje. Kot użycza mi tylko swojego wizerunku i udaje przede mną, że go rozpracowałam. Kto kota zrozumie...? !, to indywidualista, ma osobowość, świetną intuicję i strategię. To ON decyduje kiedy się przytuli i tak to rozegra, że myślę sobie - ja To zdziałałam!"


Co widziałem? Nic. Co zrozumiałem? Nic prócz tego, że coś mogło mi umknąć.

/Eric-Emmanuel Schmitt/












wtorek, 15 września 2015

Artpub Galeria zaprasza

Na kolejny elektryczny wernisaż:


w piątek 18.09.2015, godzina 20:30
pod adresem:
http://artpubgaleria.blogspot.com/


Marcin Barysz
Urodzony w 1957 roku w Mikołowie. Dzieciństwo i młodość spędził w Tychach. W roku 1985 wyjechał, uważając, że granice i państwa są reliktem przeszłości.
Po licznych przeprowadzkach osiadł na stałe w Berlinie, po roku 1989 obecny także w Polsce jako wydawca i tłumacz, fotograf i grafik. 

Wcześniej aktor, reżyser, poeta, rzemieślnik artystyczny, geolog, ogrodnik, dekorator gastronom, przedsiębiorca, magazynier, informatyk, nauczyciel medytacji i jogi. 
Jego współczesna działalność wynika z tych doświadczeń oraz z przekonania, że sztuka jest formą dialogu ze światem traktowanym jako integralna całość. 
Przekonują o tym starsze i nowsze prace – od delikatnie przetworzonych fotografii z odległych, często egzotycznych, podróży, 
później połączenie efektownych kolorystycznie fragmentów tworzących formalnie spójną całość,
w końcu zagadkowe i delikatnie, często bardzo osobiste, symboliczne grafiki będące pełnymi obrazami.
Od obserwacji świata do jego kreacji.


Serdecznie zapraszamy
Redakcja Artpub Galerii

Powiedzcie znajomym!

wtorek, 1 września 2015

Elektryczna Galeria zaprasza

na kolejny elektryczny wernisaż:



 w piątek 4.09.2015 o 20:30
pod adresem http://artpubgaleria.blogspot.com/


Radosław Jastrzębski - urodzony w 1987 r. w Ostrołęce. W latach 2006-2011 studiował na Wydziale  Malarstwa  Akademii  Sztuk Pięknych w Warszawie. Dyplom z wyróżnieniem uzyskał w pracowni malarstwa prof. Leona Tarasewicza oraz w pracowni sztuki w przestrzeni publicznej prof. Mirosława Duchowskiego. Finalista Konkursu o Artystyczną Nagrodę Siemensa 2011. Laureat Nagrody im. Profesora Józefa Szajny oraz Nagrody „Inicjatywy ENTRY”. Wyróżnienie honorowe Dyrektora Galerii Sztuki w Legnicy na 22. Ogólnopolskim Przeglądzie Malarstwa Młodych Promocje 2012. Uprawia malarstwo sztalugowe, jak również zajmuje się wielkoformatowymi realizacjami ściennymi (murale).
  

„W  twórczości  Radosława  Jastrzębskiego dominującym problemem formalnym jest światło, jako oczywisty i niezbędny element otaczającego świata, które w obrazie oprócz znaczenia czysto formalnego  posiada  także  wymiar  symboliczny,  metafizyczny.  Silne inspiracje czerpie artysta z malarstwa polskiego II połowy  XIX wieku. Wnikliwe badanie efektów luministycznych jest dla niego pretekstem do podjęcia różnorodnej tematyki, począwszy od obrazów poświęconych tragicznym  wydarzeniom  z  historii  (cykl  dyplomowy),  poprzez ukazanie dramatu życia ludzi z marginesu społecznego (cykl „Rozstrzelanie”), aż po ironiczne, demaskujące płótna nawiązujące do świata współczesnego („Stańczyk”, „Facet z żelaza”, „Pejzaż polski”)”. 





wtorek, 18 sierpnia 2015

Elektryczna galeria zaprasza

na kolejny elektryczny wernisaż: 21.08.2015


jak zawsze w piątek o 20:30 pod adresem http://artpubgaleria.blogspot.com/

BEATA WĄSOWSKA - malarka. Studia w ASP Krakowie, Wydział Grafiki w Katowicach, w pracowniach malarstwa: profesora Jerzego Dudy-Gracza oraz profesora Macieja Bieniasza.
Projektowanie graficzne książki w pracowni profesora Adama Romaniuka. Dyplom w 1985. Stypendystka Ministra Kultury i Sztuki.
Ponad 50 wystaw indywidualnych, blisko 70 prezentacji w wystawach zbiorowych w kraju i za granicą.

Zrealizowała projekty artystyczne:
NIE BEZ KOZYRY [2001, 2008]; KOBIETY TAKIE JAK JA [2009].
Pomysłodawczyni i kuratorka projektu AKCJA SZTUKI-KOBIETY [2009/20l0] oraz AKCJA SZTUKI - NOWE [2010/20l1].
Gość krajowych i międzynarodowych plenerów malarskich. Darczyńca wielu fundacji i aukcji malarstwa min.: Aukcja Polskiej Sztuki w Nowym Yorku, ,,Godula Hope", ,,Bliźniemu swemu...". Juror w konkursach plastycznych. Instruktor warsztatów artystycznych. Członek Związku Polskich Artystów Plastyków. Uprawiała biegi na orientację. Była zawodniczką kadry narodowej, wielokrotnie zdobyła tytuł Mistrzyni Polski w zawodach indywidualnych i sztafetowych. Reprezentowała Polskę na Mistrzostwach Świata w Biegu na Orientacje w Tampere w Finlandii w 1979. Została odznaczona odznaką Mistrza Sportu.

Mieszka i pracuje w Tychach.

Prace w zbiorach instytucji, muzeów oraz osób prywatnych w kraju i za granicą.




Zapraszamy do rozmowy on line.
Redakcja Artpub Galerii.






wtorek, 4 sierpnia 2015

Artpub Galeria zaprasza

na kolejny elektryczny wernisaż:



w piątek 7.08.2015, o godzinie 20:30
pod adresem http://artpubgaleria.blogspot.com/. 

Ignacy Augustyn Langa

urodził się 18.08.1950 roku we wsi koło Pucka. Od dziecinnych lat mieszkał w Pucku do roku 1981, obecnie mieszka w Gdańsku, gdzie prowadzi zakład fotograficzny, ale chętnie, jak mówi, powróciłby do swojego Pucka.
Brał udział w kilku wystawach i licznych plenerach.

O swojej fotografii mówi:
„Fotografia to mój dziadek.
Jako mały brzdąc podpatrywałem Jego magiczne sztuczki z białym kartonikiem, na którym powoli pojawiał się obraz i z chwili na chwilę stawał się coraz bardziej czytelny – było to czymś niepojętym, cudownym, co zrozumiałem po latach, kiedy w szkole średniej zapisałem się do kółka fotograficznego.
Nim doszedłem do wprawy, zmarnowałem dużo rolek filmowych, papieru fotograficznego, jednocześnie pochłaniając książki o fotografii i malarstwie, gdyż  od dzieciństwa również wiele malowałem i szkicowałem. W konsekwencji tych fascynacji sztuką pewnego dnia po latach zrezygnowałem z wyuczonego zawodu i otworzyłem wraz z małżonką studio fotograficzne. Spełniły się moje marzenia – robię to co lubię i daje mi to wiele satysfakcji i radości.
Uprawiam   fotografię   realistyczną,  nie  przetworzoną, dodaję  do  niej  swoje  serce  i  uczucie, a tematem jest morze i pejzaż kaszubski.
Sztukę odbieram jako osobiste doznania estetyczne, wrażliwość, wnikliwość dostrzegania istoty, chłonność obserwacji piękna i to zarówno w otaczającym nas  świecie, jak też patrząc na obce dzieła jak i moje poczynania, do których podchodzę w miarę moich możliwości z całą surowością, które ustawicznie pogłębiam. Przypuszczam iż sztuka to przed wszystkim rozum, skromność, prostota, czytelność i schludność wykonanej pracy. Sztuka nie znosi przypadków. Jest wynikiem aktu twórczego, który polega na (czasem nie w pełni uświadomionej) decyzji artysty.
Fotografia jest moją samotnością i przejawia się na kadrach pozbawionych ludzi, co skłania mnie do osobistego przeżywania niezmąconych estetycznych wrażeń i przeżycia ich osobiście bez zakłóceń, tym bardzie iż wszystkim wiadomo że nasza ingerencja działa destrukcyjnie na przyrodę.
Całe życie spędziłem nad morzem, które chętnie uwieczniam i archiwizuję jego zmienną naturę, żywiołowość i piękno. Moje sukcesy to radość, pragnienie, chęć fotografowania i malowania”

Zapraszamy do rozmowy on line. 


wtorek, 21 lipca 2015

Artpub Galeria zaprasza

na kolejny elektryczny wernisaż:


W piątek 24.07.2015, o godzinie 20:30
pod adresem http://artpubgaleria.blogspot.com/

Ewa Lutomska-Bracikowska zajmuje się poligrafią, ilustracją a przede wszystkim jeździectwem.  Sztuką  zainteresowała  się,  kiedy w wieku pięciu lat odkryła album z pracami  Hieronima  Boscha.  Wymyślała zawiłe historie małym nagim ludzikom z obrazów, to zetknięcie odcisnęło na niej piętno. Postrzeganie świata w kolorach, poplątanie i ciągłe dziwienie się pociągało ją do tego stopnia, że w szkole podstawowej chodziła na wagary do Muzeum Sztuki Współczesnej w Bydgoszczy. Tworzyć zaczęła po urodzeniu dziecka. To był przełomowy moment. Wciąż poszukuje. Jej prace, to zbiór przemyśleń, chwil przemykających gdzieś tam.


"Tęsknota powoduje, że sklejam otoczenie, na nowo szukam rozwiązań, siebie. Ze wszystkimi uciskami, zamyśleniami, gramatyką i retoryką. Co zrobić, by kompletnie nie odjechać? Nie przepaść w skrajnościach?! Mam na to niezawodny sposób. Przyglądam się malarkom i malarzom, i tak dotarłam do Ewy Lutomskiej-Bracikowskiej. Do jej fascynacji zwierzętami, naturą, nizinami. Obecność Ewy pozwoliła mi rozchmurzyć się, wejść do świata odartego z tytułów i awansów. Czy obrazy mogą być relacjami? Pewnie nie, ale mogą zmieniać relacje, mogą reanimować, zyskiwać z każdym spojrzeniem.(...)"
                                                                                                 Małgorzata Południak


Zapraszamy do rozmowy on-line.




środa, 8 lipca 2015

Artpub Galeria zaprasza

na kolejny elektryczny wernisaż:

jak zawsze w piątek - 10.07.2015 - o 20:30
pod adresem: http://artpubgaleria.blogspot.com/



Artysta plastyk, malarz i grafik, uznawany za ciekawego przedstawiciela nurtu art-brut. Absolwent wrocławskiej ASP.
W dorobku wystawy indywidualne i zbiorowe. Najważniejsze z nich, to:
- Galeria Miejska Wrocław, wystawa „ Łódź. Malarstwo i instalacje” z Martą Jarosz
   i Arturem Kardamaszem, 1994,
- Muzeum Medalierstwa, Wrocław, wystawa indywidualna „Podróże w nieznane” 1995.
- Wystawa zbiorowa ”Malarstwo Dolnośląskie-Ciąg Dalszy”,Wrocław,Galeria Awangarda, 2004 .
- Wystawa zbiorowa “Myśl zwierzę”,Wrocław,Browar Mieszczański, 2005
- Wystawa wspólna z Marią Mamczur „Sakrum-Profanum” Biblioteka Uniwersytecka,
   Warszawa, 2007 
- Wystawa zbiorowa Artpub, BWA Olsztyn, 2008
- Wystawa zbiorowa Alternatywa, Warszawa, 2008
- Wystawa indywidualna „Ritualia”, Galeria Autograf, Warszawa, 2009

Jego obrazy znajdują się w kolekcjach w USA, Australii, Niemczech i Polsce.

Zajmuje się także muzyką,tworząc korespondażowe projekty z Fumosem Fumowiczem
oraz solowo jako allotyk - szczegóły na wernisażu.

Zapraszamy do rozmowy on line.
redakcja Artpub Galerii



środa, 24 czerwca 2015

Artpub Galeria zaprasza

na kolejny elektryczny wernisaż.



w piątek 26.06.2015, o godzinie 20:30
Tym razem prezentujemy wystawę zbiorową „Autoportret 2”.

Jest  to  wybór  prac  zamieszczonych  na variart.org w kategorii (głównie) „wystawa-autoportret” w czasie po pierwszej edycji „Autoportretu” w Artpub Galerii, która miała wernisaż w marcu 2012.
Redakcja wybrała 24 prace, spośród których w wyniku głosowania wyróżniła cztery.
Po szczegóły zapraszamy na elektryczny wernisaż.

Artyści biorący udział w wystawie:

Marzena Ablewska-Lech (marzenaabl)
Marta Bagińska (Female)
Rafał Babczyński (rdza)
Aleksandra Czarny (ginger77)
Barbara M. Cygan (Barbara M Cygan)
Monika Dalinkiewicz (monikadalinkiewicz)
Piotr Olgierd Dryl (PiotrDryll)
Anna Gebura (aksamitka)
Sylwia Kaczmarska (silva magna)
Michał Kaszewski (Kaszewski)
Norbert Kaźmierczak (NordBerd)
Leszek Kostuj (L.A.K.)
Ewa Lutomska-Bracikowska (ewaafrus2)
Jolanta Michalak (yolander)
Olga Prokop-Miśniakiewicz (olgaprokop)
Monika Przerwa-Tetmajer (moniq)
Małgorzata Sajur  (Rzaba)
Krzysztof Sierpień (staryszew)
Agnieszka Strojna (strojna)
Barbara Szal-Porczyńska (porczyńska)
Walsemar Szysz (Nakielski)
Katarzyna Tchórz (katka)
Ryszard Wojtkiewicz (satyrek)
Piotr Waleron (kalkulator113)

Autorzy będzą obecni na łączach i będzie można z nimi porozmawiać/popisać.
Zapraszamy do rozmowy on line.

Żeby wziąć udział w rozmowie, nie trzeba się nigdzie rejestrować.
„Instrukcja obsługi komentarzy" znajduje się na górze strony.

Zapraszamy też do obejrzenia poprzednich wystaw. Autorzy tych wystaw zaglądają co jakiś czas do galerii, więc komentarze napisane pod ich wystawami na pewno, będą przez nich przeczytane.

http://artpubgaleria.blogspot.com/

Nasze wernisaże online dają możliwość kontaktu z osobami z odległych zakątków Polski, bez męczących podróży i wszystkiego co z tym związane.

Serdecznie zapraszamy
Redakcja Artpub Galerii
Powiedzcie znajomym!


wtorek, 26 maja 2015

Artpub Galeria zaprasza

na kolejny elektryczny wernisaż


w piątek 29.05.2015 o godzinie 20:30 pod adresem 
http://artpubgaleria.blogspot.com



”Urodziłam się w czasach, kiedy nie było jeszcze komputerów, a ludzie porozumiewali się za pomocą słów, czasami pisali listy na papierze, lub okazjonalnie dzwonili do siebie za pomocą czarnych lub szarych telefonów. Czytywali książki i gazety, a dzieci lubiły rysować. Rysowałam ciągle, czymkolwiek i na czymkolwiek się dało - na obudowie nowego telewizora wyskrobałam szpikulcem  kwiatki  -  mnie  się  bardzo  podobały,  moim  rodzicom  zdecydowanie  nie. Potem w szkole wykonywałam karykatury nauczycieli, dzięki temu byłam bardzo lubiana przez kolegów, przez nauczycieli mniej. Ciągle malowałam, kolorowałam ilustracje w książkach i czasopismach. Naturalnym był wybór liceum plastycznego, a potem akademii sztuk pięknych. Spędziłam tam cudowne lata. Dzisiaj rysuję, maluję, nie zamykam się w jednej formie wypowiedzi plastycznej. Lubię się śmiać - "Satyra to lekarstwo na melancholię" pomaga zneutralizować negatywne emocje i dlatego wykonuję rysunki satyryczne. Wymyślanie rysunków satyrycznych, ilustracji do tekstu - to także gimnastyka dla umysłu. Malarstwo zaś to wolność kreacji, zabawa kolorem, fakturą. Stwarzam moje światy,o których nikt inny nie wiedział i nigdy ich nie widział. Kolorem opowiadam o emocjach. Kiedy odczuwam przesyt koloru rysuję piórkiem cienkie kreseczki, lub węglem kompozycje figuralne. Jestem "wielobranżowa" i bardzo to lubię, - dzieki temu nie popadam w rutynę. Nigdy nie nudzę się tym co robię, nie ograniczam. Pracuję szybko, w sposób spontaniczny. Wszystko ulega ciągłym zmianom. To, co robię, to ślad po moim istnieniu. Moje najważniejsze prace jeszcze nie powstały, jakie będą nie wiem. Urodziłam się 7 kwietnia, 7 to magiczna cyfra, a to coś znaczy.”

Autorka będzie obecna na łączach i będzie można z nią porozmawiać/popisać.

Zapraszamy do rozmowy on line.

Żeby wziąć udział w rozmowie, nie trzeba się nigdzie rejestrować.
„Instrukcja obsługi komentarzy" znajduje się na górze strony.

Powiedzcie znajomym!


środa, 13 maja 2015

Artpub Galeria zaprasza

na kolejny elektryczny wernisaż:


Jak zawsze w piątek -15.05.2015 o godzinie, jak zwykle, 20:30 pod adresem

http://artpubgaleria.blogspot.com/

Artystka pół-samouk, nomada. Mieszka i tworzy w Tarnowskich Górach. Współpracuje z Wydawnictwem "Pasaże". 

Twórczość Marzeny Ablewskiej-Lech jest starciem siły i zmysłowości. Odkrywa zagadki i intymne fantazje skrywane gdzieś na marginesach wyobraźni. Łączenie technik powoduje wiele pozytywnej energii, dodaje symbolice znaczeń, do których mogę odnosić się w nieskończoność. Można życie przeżyć podmiotowo, można również wyjść i poszukać wokół alternatywy, czegoś, co nie pozwoli nam zapomnieć, że bez sztuki jesteśmy puści, nierówni. 

Małgorzata Południak
Serdecznie zaprasza redakcja Artpub Galerii.

środa, 15 kwietnia 2015

Artpub Galeria zaprasza

na kolejny elektryczny wernisaż:


Jak zawsze w piątek - 17.04.2015 o godzinie 20:30
pod adresem http://artpubgaleria.blogspot.com/

Hugo Giza
ukończył Wydział Malarstwa gdańskiej ASP. Maluje odrealnione, surowe w swojej prostocie pejzaże i kompozycje abstrakcyjne. Zajmuje się także witrażownictwem. Do  stycznia  2015  roku  związany  był  z  kabaretem  Limo.  Jego obrazy znajdują się  w  wielu  prywatnych  zbiorach  w  kraju i za granicą (m.in. w Kanadzie, Francji i Austrii). 

Wywiad z artystą:

http://archiwum7.kwartalnik.eu/51/51/htm/wywiad/poludniak.html





środa, 1 kwietnia 2015

Artpub Galeria zaprasza

na kolejny elektryczny wernisaż:


w piątek 3.04.2015 o godzinie 20:30


Michał Rzecznik - scenarzysta, grafik, twórca warsztatów komiksowych.
Autor albumów: „Generator 1000”, „ S/N”, „Warszawa”; współautor: „Przygód Powstania Warszawskiego”, „Wielkiego Atlasu Ciot Polskich” i najwyższego muralu w Warszawie; scenarzysta „88/89”, „Rejsu” oraz „Maczużnika”.
Publikował m.in. w „Gazecie Wybroczej”, „The Guardian” i „Le Monde”.
Członek artystycznej grupy Maszin.
Współtworzy fanpage "Naprawdę nieśmieszne rysunki".









wtorek, 17 marca 2015

Artpub Galeria zaprasza

na kolejny elektryczny wernisaż:
w piątek 20.03.2015 o godzinie 20:30
pod adresem http://artpubgaleria.blogspot.com/


TERRA INCOGNITA
        nie musi oznaczać dosłownie lądu, ziemi, planety nieznanej. Określenie to jest też synonimem usilnie badanego zagadnienia, problemu, sprawy nie do poznania współcześnie. Jest więc to obszar, którego nie można ograniczać tłumaczeniem, tak jak przeżyć transcendentalnych nie można zamykać w słowa, bowiem tracą swe znaczenie. (ES)

EDWARD SIEKIERZYŃSKI
        urodził  się  5  marca  1950  roku  w  Stargardzie.  Od  1970  roku  zajmuje  się  twórczością w  dziedzinie  malarstwa  sztalugowego,  medalierstwa  i  rzeźby  kameralnej.  Tworzy  też  poezję i prozę. Wydał trzy tomiki poezji:
„Nadrodzaj – opowiastki dla  wypoczętych intelektualnie i bogatych” i „Tło” w 2004 roku, oraz „Jak daleko jest blisko” w 2014.
Jako  samouk,  poszerzając  samowiedzę  lekturą  i  praktyką, otrzymał uprawnienia artystyczne w dziedzinie malarstwa sztalugowego nadawane przez Ministerstwo Kultury i Sztuki.
Brał udział w wystawach zbiorowych i indywidualnych przedstawiając swe prace malarskie, rzeźby  i  medale.  Niektóre  znajdują  się w kolekcjach prywatnych w kraju i za granicą. Plakiety w brązie są w Muzeum Sztuki Medalierskiej we Wrocławiu, a obrazy w internetowej Galerii Malarstwa Europejskiego „Touch Of Art”, oraz w: Anglii, Francji, Holandii, Irlandii, Izraelu, Rosji,   Białorusi,   Szwajcarii,  Szwecji,  Ugandzie,  Ukrainie  i  w  USA.  Otrzymał  kilka  nagród i wyróżnień. Uważa, że podstawą tworzenia jest dystans do siebie i do swych koncepcji, bowiem dystans jest duszą piękna*

* Simone Weil


PIĘKNO
          Czymże  jest  twórczość  artystyczna?  Odpowiedź  na  to  pytanie  może  wydać  się  złudna  – czyżby twórczością tą było zbliżanie się do piękna? A czym jest piękno?
W mentalności ludzkiej, to zachowanie proporcji, zachowanie składowych, których wypadkowa to właśnie piękno.
Z kompozycji słów i barw powstaje kanon piękna, który odbierają umysły wrażliwe. Opór materii jest wartością w tworzeniu piękna.
Pojęcie piękna jest inne w różnych kulturach na naszej planecie.
Czy istnieje piękno uniwersalne? Dla człowieka na Ziemi takim pięknem są zapewne wschody i zachody Słońca, gwiazdy, która indukuje w istotach ziemskich energię twórczą,
a z tego powstają ich zachowania. Energię, która nadaje też pięknu jego światłocienie
– te widzialne i te niewidzialne, tworzy pozorną oczywistość. Najprawdziwszym pięknem, jest piękno przypadkowe i krótkotrwałe.
E. Siekierzyński
(Inspiracja wywiadem Michaliny Domoń z Łukaszem Korolkiewiczem zamieszczonym w kwartalniku ARTYSTA i SZTUKA nr 14)


Rok 2015 - jubileuszowy dla Edwarda Siekierzyńskiego::
• 65 lecie urodzin
• 45 lecie pracy twórczej
• 10 lecie przynależności do Związku Literatów Polskich
•   5 lecie przebywania na emeryturze



wtorek, 3 marca 2015

Artpub Galeria zaprasza

na kolejny elektryczny wernisaż:



w piątek 6.03.2015 o godzinie 20:30
http://artpubgaleria.blogspot.com/

„Może być to droga, do takiego zamku prawdziwego murowanego na wielkiej niedostępnej górze, na którą z trudem i mozołem wspinać się trzeba, na którą ja się wspinam. Może to być wyimaginowany zamek jako coś co ciekawi, co tajemnicze, wysoko, zaczarowane. Moje obrazy to zapis tej właśnie drogi i myślę że nie jest to cykl skończony, zamknięty, bowiem  moje wędrowanie trwa  i zapis  z tego co po drodze do zamku widzę-widziałam również.”

Ewa Gadnicka Włodarczyk jest absolwentką krakowskiej Akademii Sztuk Pięknych, którą ukończyła na wydziale grafiki w 1987. Zajmuje się projektowaniem graficznym, maluje, rysuje, tworzy grafikę warsztatową oraz prowadzi warsztaty rysunku i akwareli. Pisze ikony kanoniczne. Jest członkiem Związku Polskich Artystów Plastyków oraz Stowarzyszenia Pastelistów Polskich.

Zapraszamy do rozmowy on line.






czwartek, 19 lutego 2015

Artpub Galeria zaprasza

na kolejny elektryczny wernisaż.

ambasaDaDa - kolaże


w piątek, 20.02.2015 o godzinie 20:30
pod adresem:
http://artpubgaleria.blogspot.com/

Ambasadada - rocznik 1978, magister filozofii UŚ w Katowicach, admirator dadaizmu i surrealizmu, artysta, który nie wyobraża sobie życia bez kolażu. Uważa tę technikę za najlepszy środek wyrazu.  W ciągu 11 lat stworzył ponad 700 kolaży i asamblaży metodą tradycyjną, przy użyciu nożyc, kleju i papierowych elementów.
Swoje prace wystawił m. in. W bydgoskiej Klubokawiarni 1138. Tam też prowadził warsztaty poświęcone ulubionej technice.





wtorek, 3 lutego 2015

SIŁA KOLORU w Artpub Galerii

Artpub Galeria zaprasza na kolejny elektryczny wernisaż

Tym razem - malarstwo, garafika, tkanina
Kati Dobrogo - Katarzyny Dobrogowskiej

6.02.2015 o godzinie, jak zwykle, 20:30



Kati Dobrogo – Katarzyna Dobrogowska

Urodzona 21 stycznia 1988r. Pochodzi z Milanówka. Zajmuje się malarstwem i grafiką warsztatową- linorytem barwnym oraz drukiem na tkaninie.
Absolwentka wydz. Tkaniny i Ubioru na Akademii  Sztuk Pięknych im. W. Strzemińskiego w Łodzi, Zespołu Szkół im. J. Kilińskiego/ tytuł złotnik –jubiler/ i  Zespołu Państwowych Szkół Plastycznych im. W. Gersona w Warszawie. Obecnie studentka wydz. Grafiki na Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku.

Wystawy:
2014 - Wystawa grafiki – Kati Dobrogo –MINI Galeria Sztuki, Gdańsk
2013 - Wystawa Pracowni Grafiki Warsztatowej Wydziału Tkaniny i Ubioru na ASP w Łodzi - Galeria Kobro
2012 - Wystawa „Sztuka na Bruku” 2 edycja, Łódź
2010 - Wystawa poplenerowa studentów ASP w Łodzi, „Łódź –Chodzież, Chodzież-Łódź”
          - Galeria „Pentagon” na Politechnice Radomskiej –„Mistrz i jego uczniowie”
         - Wystawa poplenerowa w Galerii Forum w Śródmiejskim Ośrodku Kultury
          - Galeria Pod Napięciem na politechnice Łódzkiej „ Rysunek i malarstwo studentów prof. Małgorzaty Dobrzynieckiej – Kojder”
2009 - Galeria Forum Śródmiejski Ośrodek Kultury- Wystawa Pracowni Rysunku i Malarstwa ASP w Łodzi
2006 - Wystawa „ Dni Sztuki – WOLA’art”

Konkursy:
2014 - Udział w  Międzynarodowych Targach Erotrends- strefa EROart
2013 - Udział w Targach Młodej Sztuki Sztukobranie vol. IV
           - Konkurs Sztuki Piękne im. W. Strzemińskiego – nagroda firmy Scorpio, marzec
2012 - 6 konkurs na Małą Formę Graficzną – 3 miejsce
           - Konkurs Sztuki Piękne im. W. Strzemińskiego- nominacja do nagrody
            -Konkurs na Kalendarz Muzeum Erotyzmu 2012 – Praca zamieszczona w kalendarzu- miesiąc kwiecień

http://katidobrogo.blogspot.com/

Zapraszamy do rozmowy on line.

Żeby wziąć udział w rozmowie, nie trzeba się nigdzie rejestrować.
„Instrukcja obsługi komentarzy" znajduje się na górze strony.

Zapraszamy też do obejrzenia poprzednich wystaw. Autorzy tych wystaw zaglądają co jakiś czas do galerii, więc komentarze napisane pod ich wystawami na pewno, będą przez nich przeczytane :)

http://artpubgaleria.blogspot.com/

Nasze wernisaże online dają możliwość kontaktu z osobami z odległych zakątków Polski, bez męczących podróży i wszystkiego co z tym związane.

Serdecznie zapraszamy
Redakcja Artpub Galerii

Powiedzcie znajomym!

sobota, 31 stycznia 2015

poniedziałek, 26 stycznia 2015

sobota, 24 stycznia 2015

środa, 21 stycznia 2015

Artpub Galeria zaprasza

na kolejny elektryczny wernisaż.

Jak zawsze w piątek
23.01.2015 o godzinie 20:30
pod adresem: http://artpubgaleria.blogspot.com/


















MIREK ANTONIEWICZ (1954) - Malarz.
Mieszka,  studiował  i  pracuje  we  Wrocławiu.  Ponad  50  wystaw  indywidualnych w Polsce, Włoszech, Niemczech, Szwecji, Danii. Brał udział w wielu wystawach zbiorowych i konkursach. Laureat nagród artystycznych w kraju i za granicą.
W Polsce reprezentowany jest przez Galerię M Odwach we Wrocławiu.




niedziela, 18 stycznia 2015

sobota, 17 stycznia 2015

Robisie?

Od sporego czasu może się wydawać, że oprócz elektrycznych wystaw
w Artpub Galerii nic nie robisie. Za dużo faktycznie się nie robi, głównie z powodu zimowej wczesnej ciemnoty.
Chwilami coś się próbuje...

Ten, dawno napoczęty, ostatnio doszedł do mniej więcej takiego stanu:

70 x 60






























Tak było na początku, w październiku 2013:

1.
2.
3.
















Ten świeży, 70 x 50

1.
2.
















środa, 7 stycznia 2015

Artpub Galeria zaprasza

na kolejny elektryczny wernisaż
pod adresem http://artpubgaleria.blogspot.com/
w piątek 9.01.2015 o godzinie 20:30

BLASZKI - grafika
Robert Szabla vel Bagnet


Autor o sobie:

Sztuka jest dla tych, którzy jej potrzebują i do tej grupy siebie klasyfikuję. To, co robię, robię wyłącznie z własnej potrzeby i by nieco uciec od otaczającej mnie rzeczywistości. Praktykowałem rozmaite sposoby wycieczek by znaleźć się na marginesie tego padołu, ale chyba najzdrowszym okazuje się jednak tworzenie, które i tak w konsekwencji często postrzegam jako destrukcję, ale bywa radosne i czasem daje przyjemność innym.

Zappa kiedyś powiedział :,,Pisanie na temat muzyki jest jak tańczenie na temat architektury." I moim zdaniem odnosi się to każdej innej dziedziny sztuki (oprócz architektury).

Serdecznie zaprasza
Redakcja Artpub Galerii