wtorek, 16 grudnia 2014

Artpub Galeria zaprasza

tym razem na moją elektryczną wystawkę:
jak zwykle w piątek, 19.12.2014 o 20:30






środa, 3 grudnia 2014

Artpub Galeria zaprasza

na kolejny elektryczny wernisaż:
w piątek 5.12.2014, o godzinie 20:30 




Cezary Marek
jest absolwentem Państwowej Wyższej Szkoły Sztuk Plastycznych, a obecnie Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu. Dyplom mgr sztuki zdobył w 1993 roku ze specjalizacją z zakresu komunikacji wizualnej oraz aneksem z malarstwa w pracowni prof. Aleksandra Dymitrowicza. Od 1996 do 1997 roku był prezesem ZPAP – Okręg Opole, a w latach 1998 – 1999 wykładowcą kreacji wizualnej w Policealnym Studium Reklamy. Pracował jako nauczyciel grafiki komputerowej w Zespole Państwowych Placówek Kształcenia Plastycznego w Opolu (2001 – 2002). Przez Pięć lat był specjalistą do spraw wydawnictw i wystaw w opolskiej Galerii Sztuki Współczesnej.

Uprawia malarstwo sztalugowe w technice akryl/tłusty pastel, grafikę komputerową nawiązującą stylistycznie do 3D, grafikę użytkową, rysunek satyryczny oraz fotografię. Prace Cezarego Marka stanowią swego rodzaju melanż stylizowanej karykatury, surrealizmu i abstrakcji gorącej. Porusza on tematy zaobserwowane z życia. Głównym bohaterem dzieł jest człowiek – jego problemy egzystencjalne. Mimo, że Cezary Marek porusza tematy dość poważne, mówi o niech w sposób satyryczny, co pozwala nabrać dystansu do ukazywanych tematów. Bardzo ważną rolę pełnią tytułu jak opisy prac gdyż pomagają lepiej zrozumieć główne przesłanie dzieł. Można powiedzieć, że Cezary Marek jest „artystą-publicystą” uprawiającym „anegdotę intelektualną”.

W zakresie grafiki użytkowej artysta specjalizuje się w projektowaniu graficznym na potrzeby druku i internetu. Obecnie współpracuje z agencją reklamową HiPixel.

Nagrody:
1994 - „Salon Jesienny 1994” w Galerii Sztuki Współczesnej nagroda za debiut.
2003 - wyróżnienie za zestaw fotografii na wystawie „Plusy Kościoła” w Filharmonii Opolskiej.



środa, 19 listopada 2014

Artpub Galeria zaprasza

na kolejny wernisaż online:
w piątek 21.11.2014, o godzinie 20:30



Zbigniew Prządka, ur.1961 w Chorzowie, grafik, malarz, od 25 lat za granicą. 
Ulubił niewielkie formaty, na których w technice mieszanej (rysunek piórkiem, collage) stawia swój własny stempel - zwykle zdeformowane sylwetki ludzi o karykaturalnych twarzach. Inspiruje go ulica, reklama, kolorowe magazyny, literatura, muzyka, szczególnie rock and roll lat 60. 
Wiele jego prac ma drugie życie - jako książkowe ilustracje, a niektóre miniatury powiększone do znacznych rozmiarów, funkcjonują jako dekoracje teatralne.
O swojej twórczości mówi tak: fascynuje mnie absurdalnie logiczny chaos tego świata. Taki chaos ogarnia moje sylwetki, postaci, które rysuję i całe sytuacje, które są zagmatwane. Najbardziej lubię rysować podrabiane znaczki pocztowe. To sprawia mi prawie taką samą przyjemność jak picie alkoholu.


Zapraszamy do rozmowy on line.

Żeby wziąć udział w rozmowie, nie trzeba się nigdzie rejestrować.
„Instrukcja obsługi komentarzy" znajduje się na górze strony.

Zapraszamy też do obejrzenia poprzednich wystaw. Autorzy tych wystaw zaglądają co jakiś czas do galerii, więc komentarze napisane pod ich wystawami na pewno, będą przez nich przeczytane :)

http://artpubgaleria.blogspot.com/
Nasze wernisaże online dają możliwość kontaktu z osobami z odległych zakątków Polski, bez męczących podróży i wszystkiego co z tym związane.

Serdecznie zapraszamy
Redakcja Artpub Galerii

Powiedzcie znajomym!

wtorek, 4 listopada 2014

Artpub Galeria zaprasza

na kolejny elektryczny wernisaż

Zapraszamy do rozmowy online
w piątek 7.11.2014 o godzinie 20:30

Tym razem:


Jacek Baryłkiewicz                        
Urodzony w 1961 r. w Oleśnicy. Przez 20 lat prowadził Galerię Sztuki Użytkowej i Przedmiotu. Obecnie posiada Pracownię Ceramiczną, wykonuje wyroby z szamotu i gliny. Niedawno powrócił po długiej przerwie do malowania. Robi to z zamiłowania, co daje mu swobodę i radość tworzenia.

"Malować zacząłem trzy lata temu, gdy zrezygnowałem z prowadzenia galerii i pozostałem tylko w pracowni ceramicznej.

Cały czas uczę się malować, szczególnie od strony warsztatowej widzę u siebie dużo do poprawy. W malarstwie ważny jest dla mnie kolor. Jest on fundamentem, bez którego nie jestem w stanie nic sensownego zbudować. Potrafię nie raz zachwycić się nawet najprostszym układem kolorystycznym. Z kolei rozbudowana forma,która jest tego koloru pozbawiona, nie przyciąga mojej uwagi. Ponad wszystkim jest jednak dla mnie kompozycja, której najbliżej do prawdziwej twórczości. Swoje prace wystawiam w rodzimej galerii w Lubinie, w DKZM, CUPRUM ARENA oraz w pobliskich galeriach BWA, gdzie można spotkać również moje wyroby ceramiczne."


wtorek, 21 października 2014

Artpub Galeria zaprasza

na kolejny elektryczny wernisaż:

DOTKNIĘCIA
Anna Weronika Kos - fotografia



24.10.2014 o godzinie 20:30 - http://artpubgaleria.blogspot.com/

„Nie potrafię malować, ale miłość do impresjonistów sprawiła, że zaczęłam dostrzegać ulotne piękno. Dotykam świata „pędzlem” obiektywu, staram się uchwycić jego drugą naturę, przemknąć poza rzeczywistość,  zatrzymać nastrój chwili. W tej podróży do której Was zapraszam główne role grają barwy, odbicia na wodzie, światłocienie i wyobraźnia.

Dotknięcia światła sprawiają, że świat ukazuje swoje inne wymiary. Mierzę się z czasem, który wyznacza nam natura poprzez dni i noce, wschody i zachody, pory roku, cykle następujące po sobie. Zatrzymuję w kadrze mgnienia, błyski, olśnienia, ułamki sekund, momenty, chwile. Poszukuję nowych przestrzeni obrazu fotograficznego, jego malarskości, tajemniczości i ulotności.

Jej ulubione tematy to: impresje - odbicia na wodzie, wszelkie inne odbicia, światłocienie i cienie, nastrojowe klimaty we wnętrzach, abstrakcje - świat budowany z wyobraźni.

wtorek, 23 września 2014

Artpub Galeria zaprasza

na kolejny elektryczny wernisaż:

jak zwykle w piątek - 26.09.2014 o g. 20:30
pod adresem http://artpubgaleria.blogspot.com/

Tym razem - "Księżycowe opowieści" Leszka Kostuja



Leszek Kostuj - urodził się w 1973 roku w Pleszewie. 
Ukończył Wydział Pedagogiczno - Artystyczny Uniwersytetu im. A. Mickiewicza w Poznaniu. 
Zajmuje się malarstwem, rysunkiem, grafiką tradycyjną i komputerową. Najbardziej upodobał sobie malarstwo olejne i akrylowe.


"Malowałem  i  rysowałem  od  najmłodszych  lat,  obrazy  olejne  powstawały  już  w okresie szkoły podstawowej. Mimo przygody z uczelnią wyższą uważam się za samouka. Debiutowałem oficjalnie w 1996 roku wystawą ołówkowych rysunków prezentującą mniej znane zakątki mojego rodzinnego miasta, jednak początkiem takiej naprawdę mojej sztuki był cykl „Asymilanci” z 1997 roku, który miał symbolizować więź człowieka z przyrodą. W tamtym okresie marzyłem o formach bardziej rozbudowanych, minęło jeszcze kilka lat i po przygodzie z malarstwem abstrakcyjnym (lub może bardziej z abstrakcją aluzyjną)  zacząłem jakby na nowo uczyć się malować, zaczął powstawać mój świat... Dokąd zmierzam? Na pewno moja sztuka się zmienia, niekiedy podąża po różnych ścieżkach jednocześnie,  jaka będzie za kilka lat tego nie jestem w stanie przewidzieć, jedno jest jednak pewne..inspiracja pozostanie ta sama - przyroda, ona daję mi siłę i potrzebę tworzenia.

Często powracam do wcześniejszych swoich pomysłów rozwijając je
i udoskonalając, jednak kiedy tworzę nowe obrazy to na początku bawię się formą
i barwą, w pewnym momencie wyobraźnia zaczyna wyławiać kształty, powstaje pewien zamysł i wizja, która już w bardziej świadomy sposób jest kształtowana.

Najbardziej rozpoznawalną postacią moich obrazów jest Leśny – dobry duch
i opiekun lasu, pozostałe istoty, ich wygląd, cechy i rola są mniej jednoznaczne
i określone, ale są elementami tej samej opowieści... Mam plan – marzenie – aby ową opowieść spisać i wydać w formie książkowej, ilustracje już mam."




środa, 10 września 2014

Artpub Galeria zaprasza

na kolejny elektryczny wernisaż:

Pamięć ciała
ceramika
Barbary Trzybulaskiej



12.09.2014 o godzinie 20:30
pod adresem



Barbara Trzybulska - 1990-95 studia na wydziale Ceramiki i Szkła w pracowni prof. Krystyny Cybińskiej, ASP Wrocław

Małgorzata Południak o Baśce:

(...) Baśka nie poddaje się presji otoczenia. Mam wrażenie, że nosi w sobie naturalny konserwatyzm, który nie pozwala jej się rozłazić w twórczości. Nie tylko potrafi malować i formować materiał, w którym pracuje. Posiada niezwykłą zdolność, nadaje wszystkim wykonywanym czynnościom, przedmiotom ważność, co powoduje, że sztuka jest czymś oczywistym. Mam wrażenie, że pieczony przez nią chleb też jest dziełem samym w sobie. Tworzy niewyczerpalne interpretacyjnie przedmioty. Przestrzeń, która sprzyja, odciska się na jej pracy. Wzbudza we mnie potrzebę poszukiwania świadectw obecności, kluczy, kontrastów (...)


Baśka o sobie:
Moje prace są tym, co widzę, tym, jak żyję. Płynę z prądem, powoli, z dnia na dzień. Maluję staw, bo jest przy mnie, słyszę jego chlupotanie, widzę jak błyszczy, faluje, burzy się. Maluję pola, które mnie otaczają, ich rytmy, zmienne faktury. Maluję niebo i wodę, ten moment, kiedy niebo odbija się w wodzie, a woda w niebie. To wszystko chwile, zawieszone gdzieś, poza czasem, tam, gdzie zawsze panuje spokój. Tam, gdzie nas nie ma... Zbieram je, układam, łączę ze sobą. Bawię się wspomnieniami. Ważne, że jestem w moich pracach. Każda z nich to ułamek chwil spędzonych tu i teraz, kiedyś, gdy była mgła lub padał deszcz, gdy było cicho, gdy kaczki na stawie rechotały szyderczo a karpie stawały dęba. Mam to wszystko pod powiekami i w opuszkach palców gdy przenoszę wrażenia na szamotowe płyty, fragmenty mozaiki, układanki, wsypuję do glinianych pudeł i zamykam. Niech grzechoczą ...

Do rozmowy on line serdecznie zaprasza
Redakcja Artpub Galerii

Powiedzcie znajomym!







środa, 27 sierpnia 2014

Artpub Galeria zaprasza

na kolejny wernisaż on line:

w piątek 29.08.2014 o godzinie 20:30
pod adresem http://artpubgaleria.blogspot.com/


IMPROWIZACJE RÓŻNOTEMATYCZNE
Ryszard Miłek - pastele




Ryszard Miłek
Urodził się w 1955 r. Ukończył Liceum  Plastyczne w Tarnowie i studia z zakresu historii sztuki na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim.
Zajmuje się rysunkiem, malarstwem i krytyką plastyczną. Przez 9 lat wykładał historię sztuki w Wyższej Szkole Biznesu - National Louis University w Nowym Sączu. Uczył także plastyki w szkołach podstawowych i ponadpodstawowych. Obecnie zajmuje się wyłącznie twórczością plastyczną.
Brał udział w ponad 85 wystawach indywidualnych w Polsce, Norwegii i USA, i ponad 170 zbiorowych w Polsce i Europie, oraz wielu plenerach.
Jest członkiem ZPAP i Stowarzyszenia Pastelistów Polskich.
Jego obrazy znajdują się w wielu kolekcjach prywatnych w Polsce, Anglii, Niemczech, Francji, Szwecji, Włoszech, Watykanie, Austrii, Norwegii i USA.
Otrzymał wiele nagród w konkursach i biennale w Polsce i za granicą.

Zapraszamy do rozmowy on line.

w piątek 29.08.2014 o godzinie 20:30

środa, 13 sierpnia 2014

Artpub Galeria zaprasza

na kolejny wernisaż on line:
15.08.2014, godzina 20:30

TOO DA LOO
Emma Kwiatkowska - grafika



Emma Kwiatkowska - studentka 4 roku grafiki toruńskiego Wydziału Sztuk Pięknych UMK. Zajmuje się głównie grafiką warsztatową - wklęsłodrukiem i linorytem, ale również książką, ilustracją, animacją... 
Specjalizację wybrała ze względu na swoistość technik wokół których się obraca - głębokie trawienia, różnorodność faktur, brudy - kwestia przypadków. W swoich pracach próbuje pokazać człowieka jako istotę niedoskonałą, kruchą, pełną wad - zmagającą się z codziennymi dylematami.

Brała udział w wystawach zbiorowych na terenie Polski i Belgii. 





wtorek, 29 lipca 2014

Artpub Galeria zaprasza

na kolejny wernisaż online:
w piątek 1.08.2014 o godzinie 20:30

na stronie http://artpubgaleria.blogspot.com/


Alicja Rodzik - od 9 lat na emigracji, od 6 lat mieszka w Aberdeen w Szkocji, fotografią zajmuje się od lat 10, dodatkowo hobbystycznie malarstwem i szeroko pojętym rękodziełem. Jako wolontariusz brała udział w projektach artystyczno-edukacyjnych. Ma na koncie kilka publikacji. Studiuje Art&Design w Aberdeen College. Traktuje fotografię jako zapis emocji, myśli. Stara się dotrzeć do głębszych płaszczyzn fotografowanych obiektów, szuka powiązań z człowiekiem, z przemijaniem. 

Zapraszamy do rozmowy on line.

Żeby wziąć udział w rozmowie, nie trzeba się nigdzie rejestrować.
„Instrukcja obsługi komentarzy" znajduje się na górze strony.

http://artpubgaleria.blogspot.com/

Nasze wernisaże online dają możliwość kontaktu z osobami z odległych zakątków Polski, bez męczących podróży i wszystkiego co z tym związane.

Serdecznie zapraszamy
Redakcja Artpub Galerii

Powiedzcie znajomym!





środa, 16 lipca 2014

Artpub Galeria zaprasza

na kolejny wernisaż on line:

w piątek 18.07.2014, o godzinie 20:30

na stronę http://artpubgaleria.blogspot.com




Piotr Kamieniarz - urodzony w 1964 r. Nie ma wykształcenia plastycznego, szuka rozwiązań na własną rękę, posługując się piórkiem i kredkami. Współpracuje z galerią Leonardo w Kazimierzu. Mieszka i pracuje w Salominie.
Niech nie zmyli Was kaczuszka, lalkarz, arlekin, koń na biegunach, sprzedawczyni jabłek, królowie czy kochankowie złączeni plecami „na dobre i na złe”. Baśniowy i balladowy nastrój prac Piotra Kamieniarza jest jedynie piękną maską (tak częstym motywem twórczości artysty) za którą skrywają się: okrucieństwo, ból, przerażenie i nasze wstydliwe przywary. Te poetyckie rysunki, w niepowtarzalny sposób łączą w sobie dziecięcą niewinność i mroczną seksualność. Nie unikają poruszania częstokroć drażliwych tematów tabu, jak i czułości. Całość podszyta elementami groteski pozbawia je ciężkostrawnego patosu, dojmującego dramatyzmu, czyniąc z Piotra artystę świadomego swojej sztuki, ale także niezwykle wrażliwego obserwatora drugiego człowieka i życia.

Katarzyna Tchórz (sZAFa)

niedziela, 13 lipca 2014

Jednego razu zaczęło sie takie trzy

(wszystkie 70 x 60)

Taki jest mniej więcej chwilowo aktualny stan:


1.
2.
3.





Tak było wcześniej:





a tak na początku:










wtorek, 1 lipca 2014

Artpub Galeria zaprasza

na kolejny wernisaż on line:
4.07.2014 - jak zawsze w piątek, o godzinie 20:30

pod adresem:
http://artpubgaleria.blogspot.com/






Janusz Szpyt
urodził się w 1960 r. w Lubaczowie, gdzie mieszka i tworzy. Studiował na Wydziale Grafiki w Katowicach Akademii Sztuk Pięknych  w  Krakowie  w  pracowni prof. Jerzego Dudy-Gracza, a następnie na Wydziale Malarstwa ASP w Krakowie w pracowni prof. Włodzimierza Buczka. W 1983 roku współtworzy z Piotrem Naliwajko i Leszkiem Żegalskim Grupę Trzech, zwaną też "Tercetem Nadętym". "Całkiem Nowi Dzicy Normalni Dadaiści" - tak siebie przewrotnie nazwali - w wydanym przez siebie piśmie Bengal   wydali   manifest,   w   którym  nawoływali  do  prawdy w sztuce związanej z jakością formy, kolorem i warsztatem, przeciwstawiając    się    szeroko    panującej   tandecie   malarskiej i medialnej. "Chcemy, by malarstwo w możliwie najbardziej indywidualny sposób wyrażało ducha naszych czasów, by było humanistycznym protestem myślących ludzi przeciwko wszelkim przejawom zła, stanowiło kontynuację tradycji naszych społeczeństw. Chcemy to wyrażać malarstwem opartym na jedności kompozycji, rysunku i barwy, jednym słowem MALARSTWEM DOSKONAŁYM z perfekcyjną znajomością warsztatu [...]" Licznym wystawom organizowanym w kraju i za granicą przez Grupę towarzyszył ferment artystyczny znajdujący odzwierciedlenie w prasie radiu i telewizji.

Janusz Szpyt doskonale odzwierciedla rzeczywistość za pomocą sztuki, tworzy doskonałą dokumentację losu ludzkiego. Artysta ma gruntownie opanowany warsztat, ze swobodą posługuje się formą i kolorem, po mistrzowsku operuje światłem, pędzel prowadzi z wirtuozerią. Artysta wystawia swe prace na zbiorowych i indywidualnych prezentacjach sztuki w kraju i za granicą.
J.S.




























................






sobota, 28 czerwca 2014

2014-6



2014-6
olej,płyta, 70 x 60



Ewolucja śgiągawki:

1.
2.
3.


...a może jeszcze z niej jaki inny kawałek wytnę...



Początkowe etapy:

1.
2.
3.

















czwartek, 26 czerwca 2014

Różnetakie

Ostatnio mało co pokazywałem, ale jednak cóś sie robi:

Wodnisty ma już niedaleko:


...mniej wodniste trochę dalej:
(wszystkie 70 x 60)









wtorek, 17 czerwca 2014

Artpub Galeria zaprasza

na kolejny wernisaż on line:



Tradycyjnie w piątek - 20.06.2014,  jak zwykle o godzinie 20:30

powiedzcie znajomym!






środa, 11 czerwca 2014

2014-5

wodnisty taki...

2014-5
olej, płyta, 50 x 40

Tym razem nie będzie pokazane jak dojrzewał obrazek, bo zabawa z fotkami za dużo czasu mi zajmuje. Pokażę tylko jak dojrzewał zanim zaczął dojrzewać.


1.
2.
3.
4.










wtorek, 3 czerwca 2014

Artpub Galeria zaprasza

na kolejny wernisaż on line.
Tym razem wystawa nieszablonowych akwareli:


6.06.2014
godzina 20:30

Autor będzie obecny na łączach i będzie można z nim porozmawiać/popisać. Zapraszamy do rozmowy on line.

Żeby wziąć udział w rozmowie, nie trzeba się nigdzie rejestrować.
„Instrukcja obsługi komentarzy" znajduje się na górze strony.


Serdecznie zapraszamy
Redakcja Artpub Galerii

Powiedzcie znajomym!




niedziela, 11 maja 2014

Wreszcie sie zrobiło

olej, płyta, 60 x 50:


Tym razem nie będzie historii dłubania. Zaczątki początków giną w pomroce dziejów, zdjęcia nie są za dobre, ani kompletne.
Ino oto ściągawka:


i detale trzy:






wtorek, 6 maja 2014

Artpub Galeria zaprasza

na kolejny wernisaż on line



w piątek 9.05.2014, o godzinie 20:30

http://artpubgaleria.blogspot.com


Tadeusz Ramik
Urodził się 27.10.1940 r. w Karwinie na Zaolziu (Republika Czeska). Jest absolwentem Liceum Plastycznego (Střední uměleckoprůmyslová škola) w Ostrawie. Do lat 80. dwudziestego wieku mieszkał na Zaolziu, gdzie uczestniczył w działaniach  Sekcji Literacko-Artystycznej przy ZG PZKO, potem przeniósł się do Gdańska. Członek Polskiego Związku Artystów Plastyków, przez jakiś czas pracował w komisji rewizyjnej gdańskiego oddziału Związku. Uczestniczył w przeszło 150   wystawach   w   kraju   i   za   granicą.   Jest   laureatem   licznych   nagród   i   wyróżnień  w międzynarodowych konkursach graficznych. 
(...)
Anna M Rusnok   




sobota, 3 maja 2014

2014-3

Taki nieduży - 60 x 29
olejek na płytce.

ściągawka
2014-3


1
2
3
4
5


6
7
8
9
10
czyli gotowy